faire grève /fˈɛʁɡʁˈɛv/ · verb · CEFR B2. Frans vertaling van "strike".

Zie ook: Woordenschatitem (Frans)

Brontrefwoord
strike
Vertaling
faire grève
ERK-niveau
B2
Woordsoort
verb
Afbeelding
Foto van faire grève (Frans)

Uitspraakaudio — Open het volledige foneemoverzicht

Luister hoe "faire grève" klinkt in het Frans.

Artikel, genus en vormen

This verb is shown in its dictionary form.

Dictionary form faire grève
Use note Use the form shown here as the lookup form.
Hoe je het in een zin gebruikt
Patroon
Onderwerp + hulp-/modaal werkwoord + faire grève
Voorbeelden
Les travailleurs pourraient faire grève si leurs salaires ne sont pas augmentés.
Tip
Pas uitgangen en woordvolgorde aan op de volledige zin.

Voorbeeldzinnen

Les travailleurs pourraient faire grève si leurs salaires ne sont pas augmentés.

Nederlands: De werknemers kunnen staken als hun lonen niet worden verhoogd.

B2 · Actions And Transactions

Les paroles du professeur ont semblé toucher les élèves.

Nederlands: De woorden van de leraar leken aan te slaan bij de leerlingen.

B2 · Actions And Transactions

Si la foudre frappe l'arbre, il pourrait tomber sur la maison.

Nederlands: Als de bliksem in de boom slaat, kan die op het huis vallen.

B2 · Actions And Transactions

Verwante woordenschat

Oefen dit in SmartWords

Ga van opzoeken naar herhalen met begeleide woordenschatoefeningen, opgeslagen woorden en ERK-leerpaden.

Verder verkennen

Speel SmartWords-spellen

Zes woordspellen gebouwd op onze echte woordenschat — gratis in de browser, geen installatie nodig.

Open de spelhub →
  • Word Sling illustration

    Word Sling

    Match het middelste woord onder tijdsdruk en houd je combo vast.

    Speel nu →
  • Word Gate illustration

    Word Gate

    Vlieg door de juiste poort voordat de snelheid opvoert.

    Speel nu →
  • Word Ninja illustration

    Word Ninja

    Snijd de woorden in de doeltaal, ontwijk de afleider in de hoofdtaal en ga voor het aangekondigde bonusdoel.

    Speel nu →
  • Word Zip illustration

    Word Zip

    Volg één pad over het bord, raak elk letterankerpunt op volgorde en vul elk open vakje.

    Speel nu →
  • Word Oddity illustration

    Word Oddity

    Kies het woord dat niet past uit een thematische set — elke tik toont meteen alle vier betekenissen en afbeeldingen, zodat de ronde ook een flashcard wordt.

    Speel nu →
  • Word Memory illustration

    Word Memory

    Draai kaarten om en koppel woorden in de doeltaal aan hun betekenis in de hoofdtaal voordat je levens op zijn.

    Speel nu →